Slovenský ľudový umelecký kolektív
 

Detské folklórne súbory

BEĽANČEK (Košická Belá)

Mária Koľveková Košická Belá 132, 044 65 Košická Belá
Koľveková Mária - vedúca

BIELA VODA (Púchov)

Dom kultúry, Štefánikova 1153, 020 01 Púchov
Žaneta Littová, umelecká vedúca

BLAVANČEK (Trnava)

Eva Michalková, Lomonosovova 2, 917 00 Trnava
Eva Michalková, vedúca súboru

033/533 34 14, 090
michalkova@privatnet.sk

BOCIANIK (Predajná)

Jana Fekiačová, Kalvárska 269, 976 63 Predajná, okres Brezno
Jana Fekiačová, vedúca súboru

048/619 22 15

BREZINKY (Polomka)

Základná škola, 976 66 Polomka, okres Brezno
Marta Pisárová, Miroslava Farkašová, vedúce súboru

048/619 31 23, 048/

BRIEZKA (Brezovica)

Anton Kaník, 028 01 Brezovica, okres Tvrdošín
Anton Kaník, vedúci súboru

BRIEZKA (Nedožery - Brezany)

Základná škola, Mgr. Viera Čavojská, 972 12 Nedožery - Brezany, okres Prievidza
Viera Čavojská, vedúca súboru

046/548 51 30

BRODČÁNEK (Brodské)

Obecný úrad, 908 85 Brodské, okres Skalica
Marcela Antálková vedúca súboru

BYSTRINKA (Martin)

Súkromná materská škola, P. Mudroňa, Ul. P. Mudroňa, 036 01 Martin
Elena Cígerová, Marianna Ondrušová, - vedúce súboru

043/413 19 24

ČARNIČKA (Košice)

Kežmarská 45, 040 11 Košice
Iveta Tóthová, vedúca súboru

055/642 98 42
carnica@carnica.sk

ČEČINKA (BRATISLAVA)

Základná umelecká škola J. Kresánka, Karloveská 3, 841 04 Bratislava Beáta Čečková, Tranovského 8, 841 02 Bratislava
Beáta Čečková, organizačná vedúca

ČEREŠNIČKY ZO ŠENKVÍC (Šenkvice)

Záhradná 67, 900 81 Šenkvice, okres Pezinok
Božena Kukumbergová, riaditeľka skupiny

ČERVENÉ JABĹČKO (Rovinka)

Tatiana Mincová, Rovinka 441, 900 41 Rovinka, okres Bratislava
Tatiana Mincová, vedúci súboru

0905 410 079, 0905 6

CHEMLOŇÁČIK (Humenné)

FS Chemlon Humenné, Sokolská 11, 066 01 Humenné
Miroslav Kerekanič - umelecký vedúci, Ladislav Ferik - riaditeľ

CIFROŠKO (Vranov nad Topľou)

ZŠ Sídlisko II, 093 01 Vranov nad Topľou
Marián Magda, Peter Kocák, vedúci súboru

CINDRUŠKA (Belanská 550/11, 033 01 Liptovský Hrádok)

Mgr. Elena Jurenová
Mgr. Elena Jurenová, predseda OZ, vedúca súboru

ČIPEČKA (Prešov)

Cirkevná ZUŠ sv. Mikuláša, Duklianska 16, 080 05 Prešov
Silvia Karahutová, vedúca súboru

ČÍŽIČEK (Tisovec)

Mestský úrad, Nám. Dr. V. Clementisa 1, 980 61 Tisovec, okres Rimavská Sobota
Marianna Byssová, vedúca súboru

047/549 32 36
mesto@tisovec.com

ČRIP (Bratislava)

Terézia Balážová, Pod lipovým 47, 841 07 Bratislava
Terézia Balážová, vedúca hudby

0907 480 143
http://www.crip.sk

ČUNOVSKÍ BECÁRI (Bratislava - Čunovo)

Ján Maász, Hrnčiarska 130, 851 10 Bratislava - Čunovo, okres Bratislava
Ján Maász vedúci súboru

0903 459 991

ČUNOVSKÝ KŔDEĽ (Bratislava - Čunovo)

Miestny úrad Čunovo, Blanka Maászová, Hraničiarska 144, 851 10 Bratislava - Čunovo
Alžbeta Kľučková, Mária Straková, vedúce súboru

02/628 50 629, 0904
dfs@mc-cunovo.sk

Detský folklórny súbor Turiec (Martin)

P.O.BOX 135, 036 01 Martin
Ján Linceni, organizačný vedúci

DFS (Vranov nad Topľou)

Detský folkl.súbor, Centrum voľného času, 093 01 Vranov nad Topľou
Marián Magda, Peter Kocák, vedúci súboru

DFS Prvosienka (Bratislava)

Spoločenský dom Nivy Súťažná 18, 821 08 Bratislava
Rjapošová Zuzana, organizačná vedúca

DFS Raslavičanik (Raslavice)

Monika Bučková
Mgr. Monika Bučková - umelecká vedúca súboru, Slavomír sabor- organizačný vedúci

DFS Vartášik (Krupina)

M. R. Štefánika 866/33 963 01 Krupina
Mgr. Viktória Jombíková ved. súboru, Magdaléna Slúková ved. súboru

DFS Zvonček (Hontianske Nemce)

Hontianske Nemce 500
Jaroslav Uhrin

0908924422
folk@zmail.sk

DOMOVINA (Zemianske Kostoľany)

Helena Kováčová, Domovina 388, 972 43 Zemianske Kostoľany, okres Prievidza
Helena Kováčová, vedúca súboru

046/546 62 71

DRATVÁRIK (Slovenská Ľupča)

Miestne kultúrne stredisko, Nám. SNP 14, 976 13 Slovenská Ľupča, okres Banská Bystrica
Juraj Dávid, vedúci súboru

DREVENÍK (Spišské Podhradie)

Miestne kultúrne stredisko, 053 04 Spišské Podhradie, okres Levoča
Božena Švábová, vedúca súboru

DRIENČA (Krpeľany)

Základná škola, 038 54 Krpeľany, okres Martin
Anna Špirková, vedúca súboru

043/429 51 39

DRIENKA (Bratislava)

Judita Dóžová, Starhradská 6, 851 05 Bratislava
Judita Dóžová, vedúca súboru

02/443 72 620, 02/63

DRIENKA TRNAVA (Trnava)

ZŠ Angely Merici, Halenárska 45, 917 00 Trnava
Zuzana Havranová, Stanislava Borisová, Martina Valentová - vedúce súboru

DRIENOK (Mošovce)

Základná škola J. Kollára, 038 21 Mošovce, okres Turčianske Teplice
Iveta Thomková, vedúca súboru

043/494 42 14
skola@zsmosovce.edu.sk

DUBINKA (Veľké Chlievany)

Dvorec 65, 956 55 Veľké Chlievany, okres Bánovce nad Bebravou
Daniel Kúcha, organizačný vedúci

038/760 47 44, 0907

ĎUMBIER (Závažná Poruba)

Ľudmila Štrkolcová, Iľanovská cesta 168, 032 02 Závažná Poruba, okres Liptovský Mikuláš
Ľudmila Štrkolcová umelecká vedúca

044/554 72 91, 0905
dumbier.ludka@post.sk

FIALKA (Partizánske)

Iveta Centárová, Šimonovianska 5/18, 958 03 Partizánske
Iveta Centarová vedúca súboru

038/749 64 86

FLISOCEK (Červený Kláštor)

Obecný úrad, 059 06 Červený Kláštor,okres Kežmarok
Helena Regecová, vedúce súboru

052/482 25 96, 052/4

GEMERČATÁ (Dobšiná)

Anna Macková, Slnečná 395, 049 25 Dobšiná, okres Rožňava
Anna Macková, vedúca súboru

058/794 21 12
kultura@dobsina.sk

GERULATA (Bratislava - Rusovce)

Detský folklórny súbor Gerulata Balkánska 12 851 10 Bratislava - Rusovce
Alžbeta Uhráková - vedúca

GORAL (Hladovka)

Základná škola, 027 13 Hladovka, okres Tvrdošín
Jana Vlčáková, vedúca súboru

GORALČEK (Sihelné)

Janka Fernezová, 029 43 Sihelné, okres Námestovo
Janka Fernezová, vedúca súboru

GORALIK (Kežmarok)

Hradné nám. 38, 060 01 Kežmarok
Terézia Klempárová, vedúca súboru

052/452 51 37

Govličky (Aradáč (Srbsko))

Kukučínova 16, 23 207 Aradáč
Ivan Bagľaš, predseda

+381 (0)64 454 39 93
kc.aradac@gmail.com
kc.aradac.rs

GRBARČIETA (Bratislava)

Nikoleta Griezlová, Samova 11, 841 07 Bratislava
Nikoleta Griezlová

HABURSKÝ ZVONČEK (Habura)

Základná škola, 067 52 Habura, okres Medzilaborce
Dana Murdzíková, vedúca súboru

057/739 2160

HÁJENKA (Bratislava)

Michal Štefanovič, Rovniankova 3, 851 02 Bratislava
Michal Štefanovič, vedúci súboru

HANIČKA (Košice)

Súkromná ZUŠ, Starozagorská 10, 040 23 Košice
Mária Szakácsová, Marianna Svoreňová, vedúce súboru

0905 817 722, 0905

HEĽPANČOK (Heľpa)

Základná škola, Školská 604, 976 68 Heľpa, okres Brezno
Iveta Hyriaková, vedúca súboru

HRABOVKA (Nižný Hrabovec)

Obecný úrad, 093 01 Nižný Hrabovec, okres Vranov nad Topľou
Martin Ťasko, vedúci súboru

057/4493192

HUČAVA (Hrochoť)

Základná škola, 976 37 Hrochoť 332, okres Banská Bystrica
Dagmar Kováčová, vedúca súboru a choreografka

048/419 0112

HUNCÚTIK (Zvolen)

Materská škola, Volianskeho ul., 960 01 Zvolen
Elena Bahledová, vedúca súboru

043/539 53 96, 0904
elenabahledova@zoznam.sk

HUSIARIK (Slovenský Grob)

Základná škola, 900 26 Slovenský Grob, okres Pezinok
Marta Nemcová, vedúca súboru

0907 205 221

IHRÍK (Spišská Nová Ves)

Kultúrny dom, Sídlisko Mier, 052 01 Spišská Nová Ves
Lucia Varnarská, vedúca súboru

053/442 56 52, 449 2

INOVČEK (Hlohovec)

Železničná 12, 920 01 Hlohovec
Zdenka Magulicová, vedúca súboru

0918 805 292

INOVČEK (Hlohovec)

Anna Jankovičová, Michalská 8, 920 01 Hlohovec
Anna Jankovičová, vedúca súboru

033/742 46 80

JADLOVČEK (Margecany)

Skromná zkladná umelecká škola, Obchodná 7, 055 01 Margecany, okres Gelnica
Marta Foglárová, vedúca súboru

JAHôDKA (Košice)

Odd.kultúry, školstva a športu MČ Košice-západ, Átrium klub, Zuzkin park 4, 040 01 Košice
Katarína Makšiová, vedúca súboru

055/643 25 71, 055/
http://www.kosicezapad.sk

JÁNOŠÍČEK (Svit)

Kpt. Nálepku 139/98, 059 21 Svit
Umelecká vedúca: Bc. Vlasta Horňáková

JAVORNÍČEK (Hvozdnica)

Juraj Jakubík, Hvozdnica 133, 013 56 Hvozdnica, okres Bytča
Juraj Jakubík, Anna Jakubíková - vedúci súboru, Juraj Jakubík ml. - vedúci ľudovej hudby

JAZIERKO (Jazernica)

Základná škola, 038 44 Jazernica, okres Turčianske Teplice
Zuzana Bačová, vedúca súboru

043/494 72 39

KALINKA (Humenné)

Mestské kultúrne stredisko, Gorkého 1, 066 01 Humenné
Patrícia Ivančíková, vedúca súboru

KAMENČEK (Horné Srnie)

Základná škola Václava Mitúcha, Školská 368/2, 914 42 Horné Srnie, okres Trenčín
Martina Hanusová, vedúca súboru

KAPSIARIK (Poruba)

Základná škola, 972 11 Poruba, okres Prievidza
Alena Čavojská, vedúca súboru

046/548 21 31

KAPUŠANČAN (Kapušany)

Obecný úrad, 082 12 Kapušany, okres Prešov
Peter Palovič, Marko Husovský

KAŠUNKA (Rabčice)

Valéria Baláková, 029 45 Rabčice, okres Námestovo
Valéria Baláková, vedúca súboru

043/559 42 74

KELČOVAN (Horný Kelčo)

Manželia Kužmovci, Horný Kelčov 659, 023 55 Horný Kelčov, okres Čadca
Manželia Kužmovci, vedúci súboru

KICORKA (Lendak)

Základná škola, 059 07 Lendak, okres Kežmarok
Iveta Pavlíková, vedúca súboru

KINCSÖ (Želiezovce)

Mierova 40, P.O.BOX 33, Želiezovce 937 01
Estera Juhászová, tanečná pedagogička, predsedkyňa predstavenstva

KISTIGLINC (Bratislava)

Mostová 8, 811 02 Bratislava
Gabriela Tóthová, vedúca súboru

02/544 10 310

KLÁSOK (Malé Raškovce)

Malé Raškovce 18, 072 17 Malé Raškovce, okres Michalovce
Michal Lit, umelecký vedúci

0907 949 573

KLNKA (Bratislava)

Ingrid Saňková, Ul. M. Marečka 8, 841 08 Bratislava
Ingrid Saňková, umelecká vedúca

02/448 86 011, 02/64
klnka@nextra.sk

KOBYLKA (Bratislava)

Istracentrum, Istrijská ul., Devínska Nová Ves, 841 07 Bratislava
Eleonóra Boďová - vedúca súboru, Ľubomír Kochán - tanečný pedagóg

02/544 14 341, 02/64
eurobbk@max.sknet.sk

KOKAVAN (Klenovec)

Miestne kultúrne stredisko, Nám. K.Salvu 1, 980 55 Klenovec, okres Rimavská Sobota
Stanislava Zvarová, choreografka a tanečná pedagogička

047/548 43 02
zvarova3@post.sk

KOLOVRÁTOK (Dolný Kubín)

Základná škola M. Hattalu, 026 01 Dolný Kubín
Anna Bakošová, vedúca súboru

KOLOVRÁTOK (Kanianka)

Základná škola, 972 17 Kanianka, okres Prievidza
Magdaléna Píšová, vedúca súboru

046/540 05 30

KOLOVRÁTOK (Vráble)

Základná škola s materskou školou, Lúky 1626, 952 01 Vráble, okres Nitra
Mária Ácsová, vedúca súboru

037/783 20 34
lukyvrable@zoznam.sk

KOLOVRÁTOK, dievčenská spevácka skupina (Svit)

Základná umelecká škola Kpt. Nálepku 100/29 059 21 Svit
Bc. Monika Bobríková, vedúca DSS Kolovrátok

KONôPKA (Dohňany)

Alojz Čvirik, Dohňany 9, 020 51 Dohňany, okres Púchov
Alojz Čvirik, vedúci skupiny

042/467 01 17

KOPANIČIARIK (Myjava)

Mesto Myjava, Nám. M. R. Štefánika 560/4, 0907 01 Myjava,
Alžbeta Držková, vedúca súboru

034/621 25 88, 0915

KORNIČKA (Trenčín)

Združenie na podporu detského folkl.súboru Kornička, Lipová 35, 911 01 Trenčín
Jaroslava Kohútová, vedúca súboru, Vladimír Boráň ved.ľud.hudby

KOŠARINKA (Temeš)

Obecný úrad, 972 29 Temeš, okres Prievidza
Mária Wiedermannová, vedúca súboru

046/545 0123

Krakovanček (Krakovany)

Krakovany 92202
Zuzana Snohová, vedúca

KREMIENOK (Bratislava)

Katarína Baginová, Andreja Bagara 17, 821 03 Bratislava
Katarína Baginová - umeleká. vedúca a choreografka, Kamil Bagin - organizačný vedúci

KRPČIARIK (Dunajská Streda)

DFS Krpčiarik pri ZŠ Jilemnického 929 01 Dunajská Streda
Michaela Andruchová - vedúca súboru

KRTÍŠANČEK (Veľký Krtíš)

Mestské kultúrne stredisko, Nám. A. H. Škultétyho 4, 990 01 Veľký Krtíš
Lýdia Takáčová, vedúca súboru

0905 814 253, 0908

KUKUČKA (Dolný Kubín)

David Janiga, Ul. Ľ. Štúra 2044/1, 026 01 Dolný Kubín
David Janiga, organizačný vedúci

LASTOVIČKY (Zvolen)

Súkromná základná umelecká škola, Tehelná 5, 960 01 Zvolen
Daniela Kováčová, vedúca súboru

045/532 04 57, 045/5

LETNIČKA (Poprad)

Základná umelecká škola, 058 01 Poprad
Nina Krigovská - umelecká vedúca, Miroslava Hricová - organizačná vedúca

LEVÁRANEK (Veľé Leváre)

Svetlana Valachovičová, Veľé Leváre 616, 908 73 Veľké Leváre, okres Malacky
Svetlana Valachovičová, vedúca súboru

0905 810 268

Leváranek (Veľké Leváre)

Svetlana Valachovičová Športová č.616 Veľké Leváre 90873
Svetlana Valachovičová vedúca súboru

LIESKA (Bratislava)

Mária Pipová, Na barine 15, 841 32 Bratislava

02/642 89 356

LIESKA (Žilina)

Centrum voľného času - Spektrum, Hurbanova 28, 010 01 Žilina
Viera Hriechová, vedúca súboru

LIESKOVČEK (Rimavská Sobota)

Centrum voľného času - Relax, Ul. SNP 9, 979 01 Rimavská Sobota
Jaroslava Lajgútová, vedúca súboru

LIKAVA (Likavka)

Kultúrne stredisko, Hviezdoslavova 995, 034 95 Likavka, okres Ružomberok
Mária Hrčková, vedúca súboru

0907 569 589

LIPKA (Bratislava)

Základná škola pre telesne postihnutých, Mokrohájska cesta 3, 841 04 Bratislava

02/547 71 828

LIPOVČEK (Vranov nad Topľou)

Jenčo Miroslav, Kvetná 836, 093 03 Vranov nad Topľou
Manželia Jenčovci, vedúci súboru

LIPTÁČIK (Ružomberok)

M.Madačova 1 034 01 Ružomberok
Igor Littva, vedúci

ĽOLI ROKLICA (Veľká Lomnica)

Zdeno Pompa, Jilemnického 313, 059 52 Veľká Lomnica, okres Kežmarok
Zdeno Pompa, vedúci súboru

0908 750 383

LÚČIK (Turčianske Teplice)

Základná umelecká škola, 039 01 Turčianske Teplice
Anna Matuľová, Gabriela Očkajová - vedúce súboru

043/492 32 96
sochalupova@centrum.sk

LÚČINKA (Koš)

Základná škola, 972 41 Koš, okres Prievidza
Helena Čičmancová, vedúca súboru

046/542 69 32

LÚČKA (Bratislava)

Pavol Kollárik, Budatínska 51, 851 06 Bratislava
Pavol Kollárik, vedúci súboru

0904 440 706
lucka@dfs-lucka.sk

MADOVEC (Bratislava)

Jana Verešová, Šustekova 31, 851 04 Bratislava
Mária Jánska, vedúca súboru

0903 712 292
madovec@post.sk

MAGDALÉNKA (Modra)

Základná umelecká škola, Štúrova 54, 900 01 Modra, okres Pezinok
Andrea Pitoňáková - umelecká vedúca

033/647 33 58, 0907
magdalenka@3art.sk

MAGDALÉNKA (Šenkvice)

Alžbeta Vozárová, Chorvátska 177, 900 81 Šenkvice
Alžbeta Vozárová

MAGURÁČIK (Kežmarok)

Klub priateľov Magury, Michalská 18, 060 01 Kežmarok
Juraj Švedlár , vedúci súboru

MAKOVIČKA (Hliník nad Hronom)

Obecný úrad, 966 01 Hliník nad Hronom, okres Žiar nad Hronom
Jaroslav Uhrin, vedúci súboru

MAlÁ BAŽALIČKA (Príbelce, p. Čebovce)

Obecný úrad, 991 25 Príbelce, p. Čebovce, okres Prešov
Zuzana Kupcová, vedúca súboru

MALÁ KÝČERA (Čierny Balog)

Obecný úrad, Závodie 2/2, 976 52 Čierny Balog, okres Brezno
Marek Ťažký, Mária Poláková, vedúci súboru

MALÁ LUBENÁ (Pravenec)

Jozef Beňadik, Poluvsie 14, 972 16 Pravenec, okres Prievidza
Zuzana Strečanská, vedúca súboru

046/544 21 75, 0908

MALÁ PARCHOVIANKA (Parchovany)

Obecný úrad, 076 62 Parchovany, okres Trebišov
Anna Popaďáková vedúca súboru

056/679 74 38

MALÁ RAKONCA (Fiľakovo)

Centrum voľného času, Nám. Slobody 30, 986 01 Fiľakovo, okres Lučenec
Norbert Varga, vedúci a choreograf

047/438 17 25

MALÁ VRCHÁRKA (Čavoj)

Iveta Ďurníková, Čavoj 115, 972 29 Čavoj, okres Prievidza
Iveta Ďurníková, vedúca súboru

046/548 51 30

MALACHOVČEK (BANSKÁ BYSTRICA - MALACHOV)

Mgr. Stela Vrábeľová, Bernolákova 1, 974 05 Banská Bystrica
Mgr. Stela Vrábeľová, vedúca súboru

0905 761 949
stela.v@post.sk

MALACHOVČEK (Banská Bystrica - Malachov)

Mgr. Stela Vrábeľová, Bernolákova 1, 974 05 Banská Bystrica, okres Banská Bystrica
Mgr. Stela Vrábeľová, vedúca súboru

0905 761 949
stela.v@post.sk

MALACHOVČEK (Malachov)

Obecný úrad, 974 05 Malachov, okres Banská Bystrica
Stela Vrábelová, Hana Žabková - vedúce súboru

0905 761 949, 0907 1

MALÝ HÁJIČEK (Chrenovec - Brusno)

Obecný úrad, 972 32 Chrenovec - Brusno, okres Prievidza
Emil Trgiňa, vedúci súboru

046/547 11 45, 0903
chrenovec@euroweb.sk

MALÝ VTÁČNIK (Prievidza)

Centrum voľného času Spektrum, Novackého 14, 971 01 Prievidza
Eliška Hrbíková, vedúca súboru

046/543 24 71, 0908

MARGARÉTKA (Margecany)

Obec Margecany, Obchodná 7, 055 01 Margecany, okres Gelnica
Mária Uličná, vedúca súboru

MATIČIARIK (Banská Bystrica)

Zuzana Drugová, Banícka 18, 974 01 Banská Bystrica
Renáta Dáliková - vedúca súboru najmlad¹ích, Zuzana Drugová - vedúca súboru stredných, Erika Mesíková - vedúca súboru najstar¹ích

MATIČIARIK (Podzámčok)

Anna Babiaková, Podzámčok 17, 962 61 Podzámčok, okres Zvolen
Anna Babiaková, Slávka Tomášová, vedúce súboru

045/538 71 51

MLADOSŤ (Klenovec)

Miestne kultúrne stredisko, SNP 61, 980 55 Klenovec
Jaroslav Zvara, riaditeľ

MLADOSŤ (Kokava nad Rimavicou)

Miestne kultúrne stredisko, 985 05 Kokava nad Rimavicou, okres Poltár
Jana Krotáková, organizačná vedúca

047/429 32 45, 0903
krotakova@kokava.sk

MLADOSŤ (Poprad)

Základná škola, ul. 29. augusta, 058 01 Poprad
Adriana Pavlová, vedúca súboru

MLADOSŤ (Považská Bystrica)

PX Centrum, MFS, Centrum 16/21, 017 01 Považská Bystrica
Anna Galková, vedúca súboru

MLÁTOK, detská ĽH pri ZUŠ Svit (Svit)

Základná umelecká škola Kpt. Nálepku 100/29 059 21 Svit
Bc. Monika Bobríková, vedúca DĽH Mlátok

NÁDEJ (Kuklov)

Obecný úrad, 908 78 Kuklov, okres Senica
Emília Kadlicová, vedúca súboru

034/658 21 25, 034/6

NÁDEJ (Kuklov)

Obecný úrad, 908 78 Kuklov, okres Senica
Emília Kadlicová, vedúca súboru

034/658 21 25, 034/6

NEZÁBUDKA (Kolačno)

Základná škola, 958 41 Kolačno, okres Partizánske
Dáša Preťová, vedúca súboru

038/748 63 21

NEZÁBUDKY (Kostolná-Záriečie)

Monika Zverbíková, 913 04 Kostolná-Záriečie, okres Trenčín
Monika Zverbíková, vedúca súboru

ORIAŠOK (Rimavská Sobota)

Mestské kultúrne stredisko, Nám. Š.M.Daxnera 1, 979 01 Rimavská Sobota
Vladimír Petrinec, vedúci súboru

047/562 20 06, 047
kultstrs@stonline.sk

ORIEŠOK (Smižany)

Obecný úrad, 053 11 Smižany, okres Spišská Nová Ves
Mária Kopecká - vedúca súboru

053/443 33 24

OŠČADNIČKA (Oščadnica)

Obecný úrad, odd.kultúry, Nám. M.Bernáta 745, 023 01 Oščadnica, okres Čadca
Veronika Mačuhová - vedúca súboru, Jozefa Liptáková - prac. Obecného úradu

041/438 27 46

OSĽARIK (Oravský Biely Potok)

Obecný úrad, 027 42 Oravský Biely Potok, okres Tvrdošín
Ján Kaššák, vedúci súboru

PANTLIČKA (Šuňava)

Základná škola, 059 39 Šuňava, okres Poprad
Michal Zajac, vedúci súboru

052/799 15 03

PAVIČKA (Sečovce)

Nám. sv.Cyrila a Metoda
Benedeková,Kožuchová

056/6784088

PIENINY (Spišská Stará Ves)

Mestský úrad4, 061 01 Spišská Stará Ves, okres Kežmarok
Marta Česelská, vedúca súboru

052/482 20 78

PILSKO (Oravské Veselé)

Pavla a Serafín Ganobčíkovci, Oravské Veselé 611, 029 62 Oravské Veselé, okres Námestovo
manželia Ganobčíkovci, vedúci súboru

PLAVČANKA (Plaveč)

Základná škola s materskou školou, 065 44 Plaveč, okres Stará Ľubovňa
Emília Zreľáková vedúca a choreografka

0905 366 129

POĽANA (Očová)

Základná škola s materskou školou M. B. Funtíka, 962 23 Očová, okres Zvolen
Viera Šimkovičová, vedúca súboru

045/534 90 93, 045/5
zsocova@zsocova.edu.sk

PONIČAN (Poniky)

Miroslav Šávolt, Poľná 131, 976 33 Poniky, okres Banská Bystrica
Miroslav Šávolt, vedúci súboru

PRAMIENOK (Bratislava)

Dom kultúry Vesna, Biskupská 1, 821 06 Bratislava
Ján Tarábek, vedúci súboru

02/452 42 911, 02/45

Pramienok (Liptovský Mikuláš)

Kollárova 1928/16, 03101 Liptovský Mikuláš
Marianna Nahálková- umelecká vedúca a choreografka

PRVOSIENKA (Banská Bystrica)

Prvosienka - združenie pre rozvoj folklórnych aktivít detí a mládeže, Tulská 109, 974 04 Banská Bystrica
Iveta Bariaková, umelecká vedúca a choreografka

PRVOSIENKA (Bratislava)

Dom kultúry Nivy Súťažná 18 821 08 Bratislava
Zuzana Rjapošová, organizačná vedúca

PÚCHOVČEK (Púchov)

Dom kultúry, Štefánikova 1153, 020 01 Púchov
Žaneta Littová, umelecká vedúca

RADOSŤ (Banská Bystrica)

DFS Radosť, Gymnázium A. Sládkoviča, Komenského 18, 974 01 Banská Bystrica DĽH Radosť, ZUŠ J. Cikkera, Štefánikovo nábr. 6, 974 01 Banská Bystrica
Elena Hlasicová - vedúca súboru, Rudolf Veselovský - vedúci ľudovej hudby

RADOSŤ (Lučenec)

Mesto Lučenec - MsÚ, odd. kultúry a športu, Novohradská 1, 984 01 Lučenec
Martina Hoduliaková - organizačná vedúca, Marcela Tóthová - choreografka

047/433 2121

RADOSŤ (Trenčín)

Ul. 28. októbra 2, 911 01 Trenčín
Emília Šteiningerová, vedúca súboru

RAGAČINKA (Hrušov)

Obecný úrad, 991 42 Hrušov, okres Velký Krtíš
Anna Brlošová, vedúca súboru

047/488 0123

RATOLESŤ (Detva)

Centrum voľného času Trend, Ul. Obrancov mieru 7, 962 12 Detva
Lenka Smetanová, vedúca súboru

045/545 55 29

ROHÁČIK (Zuberec)

Daniela Žuffová, Zuberec 262, 027 32 Zuberec, okres Tvrdošín
Daniela Žuffová, vedúca súboru

ROŇAVÁČIK (Michaľany)

Základná škola, 076 14 Michaľany, okres Trebišov
Emília Sirotníková, vedúca súboru

056/670 23 15

ROVINKA (Dlhé Klčovo)

Obecný úrad - odd. kultúry, Dlhá 173/84, 094 13 Dlhé Klčovo
Lenka Kotorová- vedúca

ROZÁRKA (Častá)

Jozefína Kunetková, Na vŕšku 43, 900 89 Častá, okres Pezinok
Jozefína Kunetková, vedúca súboru

033/649 51 03
chrenovec@euroweb.sk

ROZMARIJA (Prešov)

ABC - Centrum voľného času, Októbrová 30, 080 01 Prešov
Dana Kovalčíková, vedúca a choreografka

SABINIK (Sabinov)

Mestské kultúrne stredisko, Ul. J. Borodáča 18, 083 01 Sabinov
Miroslav Fabian, vedúci súboru

051/452 12 51
zut.msks@ivosoft.net

ŠAFÁRIČEK (Nový Sad, Srbská republika)

Vuka Karadžića 2/a, 21 000 Nový Sad
Ján Slávik - umelecký vedúci folklórneho súboru

SÁRIK (Bratislava)

KŠK, Matúš Lago, Janotova 12, 841 04 Bratislava
Matúš Lago - umelecký vedúci a choreograf

ŠARIŠANČEK (Prešov)

PKO, Alena Paulusová, Hlavná 50, 080 01 Prešov
Alena Paulusová, vedúca súboru

SEKULÁNEK (Sekule)

Obecný úrad, 908 80 Sekule, okres Senica
Terézia Kudlová, vedúca súboru

SELČANKA - SELEC (Selec)

Miestne osvetové stredisko, František Žovinec, 913 36 Selec, okres Trenčín
František Žovinec, vedúci súboru

032/649 66 68

SIELNICA (Lazany)

Adela Bolfíková, Športová 458, 972 11 Lazany, okres Prievidza
Adela Bolfíková, Zuzana Svobodová - vedúce súboru

046/548 53 62

SKALIČÁNEK (Skalica)

Základná umelecká škola, Královská 16, 909 01 Skalica
Marcela Michalovičová, Antónia Chaloupková - vedúce súboru, Marek Gula - riaditeľ ZUŠ

SLIAČANČEK (Liptovské Sliače)

Základná škola, 034 84 Liptovské Sliače,okres Ružomberok
Alžbeta Jacková, Ľuboš Birtus, Zuzana Brtáňová - vedúci súboru

SLNEČNICA - SUNEČNÍK (Gajary)

Margita Rohlíčková, Na riadku 305, 900 61 Gajary, okres Malacky
Margita Rohlíčková, vedúca súboru

034/779 72 27

SLNIEČKO (Detva)

Základná umelecká škola S. Stračinu, Ul. Obrancov mieru 874, 962 12 Detva
Ján Ondriaš, organizačný vedúci

045/545 54 10, 0903
zusdetva@stonline.sk

SLOVINOČKA (Slovinky)

Kultúrny dom, 053 40 Slovinky, okres Spišská Nová Ves
Viera Mižigarová, vedúca súboru

053/445 29 31

SLOVNAKUNE ČHAVE (Malý Slavkov)

Rómsky folkl.súbor Slovnakune Čhave, Gustáv Pompa, Gerlachovská 72, 060 01 Malý Slavkov, okres Kežmarok
Gustáv Pompa, vedúci súboru

052/452 56 51

SOBOTIENKA (Spišská Sobota)

Základná škola, 058 01 Spišská Sobota, okres Poprad
Anna Vnenčáková, vedúca súboru

052/776 38 21

SOBRANČIK (Sobrance)

Komenského 12, 073 01 Sobrance, okres Michalovce
Slávka Bajuzová, umelecká vedúca

0907 367 878

SOSNIČKA (Brutovce)

Obecný úrad, 053 73 Brutovce, okres Levoča
Elena Brindzová, vedúca súboru

053/459 42 89

SOVIARIK (Partizánske)

Ľubica Pastoreková, Februárová 637/10, 958 01 Partizánske
Ľubica Pastoreková, vedúca súboru

0905 848 956
jlmp@stonline.sk

ŠŤASTNÉ DETSTVO (Brezno)

Občianske združenie DFS Šťastné detstvo, Švermova 7, 977 01 Brezno
Angela Černáková, umelecká vedúca

ŠTRBIANČEK (Štrba)

Základná umelecká škola, 059 38 Štrba, okres Poprad tel.: e-mail: strbiancek@zsvrbickastrba.sk
Ján Hurajt, vedúci súboru

052/779 15 68, 052/7

ŠTRBIANČEK (Štrba)

Základná umelecká škola, 059 38 Štrba, okres Poprad
Ján Hurajt, vedúci súboru

052/779 15 68, 052/7
strbiancek@zsvrbickastrba.sk

STRIEBORNIČKA (Piešťany)

Základná umelecká škola, Teplická 50, 921 01 Piešťany
Dagmar Kuběnová umelecká vedúca

033/772 51 31, 090
zuspn@stonline.sk

STROMČEK (Bernolákovo)

Kultúrny dom, Hlavná 107, 900 27 Bernolákovo, okres Senec
Božena Husárová, vedúca súboru

02/459 93 912, 02/45
stromcek@pshgroup.sk

STUDENOČKA (Nižné Repaše)

Základná škola, 053 73 Nižné Repaše, okres Levoča
Alžbeta Rusiňáková, vedúca súboru

STUDIENKA (Bratislava)

Tanečné štúdio Mgr.art. V. Masarykovej, Slávičie údolie 45, 811 02 Bratislava
Viera Masaryková, riaditeľka, umelecká vedúca a choreografka

STUDNIČKA (Borský Mikuláš)

Základná škola, 908 77 Borský Mikuláš, okres Senica
Helena Cáková, vedúca súboru

034/659 52 40

STUDNIČKA (Diviaky nad Nitricou)

Základná škola, Alena Hanusová, 972 25 Diviaky nad Nitricou, okres Prievidza
Alena Hanusová, vedúca súboru

046/545 32 27

ŠTVORLÍSTOK (Trenčianska Turná)

Obecný úrad, 913 21 Trenčianska Turná, okres Trenčín
Beáta Sabová, Ľuboslav Závodský, Renáta Oravcová - vedúci súboru

032/658 525 05, 090
beasa@pobox.sk

ŠTVRTOČAN (Spišský Štvrtok)

Základná škola, 053 14 Spišský Štvrtok, okres Poprad
Marta Lesíčková, vedúca súboru

ŠUMIAČANÍK (Šumiac)

Miestne kultúrne stredisko, 976 71 ŠumiaC, okres Brezno
Lívia Karolyová, vedúca súboru

048/618 13 18

SÝKORKY (Prievidza - Veľká Lehôtka)

Eva Henčelová Podhorská 91, Podhorská 91, 971 01 Prievidza - Veľká Lehôtka, okres Prievidza
Eva Henčelová, vedúca súboru

046/548 34 41

TATRANKA (Vrbov)

Základná škola, 059 72 Vrbov, okres Kežmarok
Lujza Šoltésová, vedúca súboru

052/456 55 86

TELGÁRTČOK (Telgárt)

Obecný úrad, 976 73 Telgárt, okres Brezno
Mária Knižková, vedúca súboru

048/619 46 00

TERCHOVANČEK (Terchová)

Základná škola, Terchová-Ústredie, 013 06 Terchová, okres Žilina
Miloš Bobáň, vedúci súboru

041/569 51 29, 0915

TRÁVNIČEK (Bratislava)

SD Prievoz, Kaštieľska 3O, 821 09 Bratislava, Mgr.art.Zdenka Vaňová-Nererová
Mgr.art. Zdenka Vaňová-Nererová, umel. vedúca a choreografka

TRÁVNIČEK (SD Prievoz-Cultus, Kaštieľska 3O, 821 05 Bratislava)


Zdenka Vaňová

0908 228128

TRNAVČEK (Trnava)

Kalokagatia – centrum voľného času Strelecká 1 917 01 Trnava
Ing. Ivona Táčovská, vedúca súboru

TRNKA (Trnava)

Gymnázium J. Hollého, Ul. J. Hollého, 917 00 Trnava
Silvia Kövérová, vedúca skupiny

033/552 92 72

TURIEC (Martin)

DFS Turiec OZ, P.O.Box 135, Šoltésovej 3, 036 01 Martin
Ján Linceni, organizačný vedúci

TURNIČKA (Liptovská Teplička)

Základná škola, 059 40 Liptovská Teplička, okres Poprad
Katarína Fedorová - Kondulová, vedúca súboru

052/779 81 26, 052/7
kulturalt@sinet.sk

VAGONÁRIK (Poprad)

ZK Vagónka, 058 01 Poprad

VAJNORÁČIK - SLOVÁČIK (Bratislava)

Miestny úrad Vajnory, H. Turčeková, Roľnícka 109, 831 07 Bratislava
Miroslava Lubinská, vedúca súboru

VÁNOK (Prakovce)

Základná škola, 055 62 Prakovce, okres Gelnica
Zuzana Koscelanská, vedúca súboru

053/487 42 95
www.prakovce.sk

VÁNOK (Selce)

Obecný úrad, 976 11 Selce, okres Banská Bystrica
Stanislava Simanová, vedúca súboru

0907 536 705

VÁNOK (Veľké Kapušany)

Hlavná 48, 079 01 Veľké Kapušany, okres Michalovce
Jozef Popčák, vedúci súboru

0905 271 737
dfsvanok@gmail.com

VAŽINKA ()


Jozef Búran, vedúci súboru

VENČEK (Poprad)

MPČĽ 3170/29, 058 01 Poprad
Mária Baranová, vedúca súboru

VEREŠVÁRAN (Červeník)

Obecný úrad Červeník, Kalinčiakova 26, 920 42 Červeník, okres Hlohovec
Stanislava Ilavská, vedúca skupiny

033/734 11 27, 090
stefankova@cervenik.sk

VEREŠVÁRANČEK (Červeník)

Obecný úrad, 920 42 Červeník,okres Hlohovec
Zdena Štefanková, Monika Boháčiková, vedúce súboru

VESELKA (Klenová)

Základná škola, 067 72 Klenová, okres Snina
Júlia Fecáková

VIENOK (Bratislava)

Dana Blahová, Račianska 53, 811 02 Bratislava tel.: e-mail:
Dana Blahová, vedúca súboru

VIENOK (Tvrdošín)

Bc. Zuzana Čierna, Nad Záhradami 30, 027 44 Tvrdošín
Zuzana Čierna, vedúca súboru

0903 862 191

VIGANČEK (Košice)

Helsinská 2, 040 13 Košice
Lenka Adzimová, vedúca DFS

VRCHÁRIK (Hriňová)

Mestské kultúrne stredisko, Partizánska 1613, 962 05 Hriňová, okres Detva
Milan Ľupták, vedúci súboru

0908 905 377
http://www.hrinova.sk

VRETIENKO (Necpaly)

Materská škola, 038 12 Necpaly, okres Martin
Terézia Ruščáková, vedúca súboru

043/429 61 35

VRETIENKO (Nitra)

Štefánikova 140, 949 01 Nitra
Viktória Lacová, vedúca súboru

VYHONEK (Harichovce)

Obecný úrad, 053 01 Harichovce, okres Spišská Nová Ves

053/449 61 38

ZÁZRIVČEK (Zázrivá)

Základná škola, 027 05 Zázrivá, okres Dolný Kubín
Miloš Bobáň, vedúci súboru

0915 820 692

ŽDIARANČEK (Ždiar)

Základná škola, 059 55 Ždiar, okres Poprad
Magdaléna Zoričáková, vedúca súboru

ŽELEZIARIK (Košice)

Starozagorská 10, 040 23 Košice
Antónia Urbanová, umelecká vedúca a choreografka

Železiarik (Košice)

SZUŠ Vlada Urbana, Starozagorská 10, 040 23 Košice
Mgr. art. Andrea Pitoňáková

ŽELIEZKO (Košice)

Súkromná základná umelecká škola, Dom ľudového tanca, Starozagorská 10, 040 23 Košice
Marián Gereg, organizačný vedúci,

ZEMPLÍNIK (Michalovce)

Gorkého 1, 071 01 Michalovce
Milan Hvižďák - umelecký vedúci, Katarína Sabová - organizačný vedúci

ZLATŇANKA (Zlaté Moravce)

Hviezdoslavova 72, 953 01 Zlaté Moravce
Stanislav Hruška, Monika Hrušková – vedúci súboru

0905 540 419

ZLATÝ LEVÍK (Nové Zámky)

Mestské kultúrne stredisko, Nábrežná 24, 940 75 Nové Zámky
Ladislav Dráfi, vedúci súboru

035/641 07 75
msksck@nextra.sk

ZORNIČKA (Zvolen)

Dom kultúry ŽSR, Sokolská 69, 960 01 Zvolen
Mária Mázorová , vedúca súboru a choreografka

045/533 01 81, 533 5
mig@szm.sk

ZORNIČKA (Klenovec)

Miestne kultúrne stredisko, SNP 61, 980 55 Klenovec
Jaroslav Zvara, riaditeľ

ZŠ SEDLISKÁ (Sedliská)

Detský folkl.súbor ZŠ Sedliská, 094 09 Sedliská, okres Vranov nad Topľou
Danka Kolesárová vedúca súboru

057/447 61 17

ZŠ Sídlisko Juh (Vranov nad Topľou)

ZŠ Sídlisko Juh, 093 01 Vranov nad Topľou
Juliana Mikitová, vedúca súboru

057/4422308

ZŠ Vyšný Žipov (Vyšný Žipov)

ZŠ Vyšný Žipov, 094 33 Vyšný Žipov, okres Vranov nad Topľou
Marta Kolesárová, vedúca súboru

057/449 12 19

ZVONČEK (Bratislava)

Základná škola, Turnianska ul., 851 01 Bratislava
Jelena Gajdošová, vedúca súboru

02/444 47 571, 02/44
evaopalkova@pobox.sk

ZVONČEKY (Sládkovičovo)

Spojená škola, Školská 1087, 925 21 Sládkovičovo
Martina Slahúčková, vedúca DFS

0948166267
slahucka@gmail.com